این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کالای خواب و حوله اواریا کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه اینترنتی کالای خواب و حوله اواریا

هنگام خرید بالش طبی باید چه مواردی را در نظر بگیریم؟

هنگام خرید بالش طبی باید چه مواردی را در نظر بگیریم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/12/21 0 نظر

بالش طبی برای بهبود خواب مناسب و حفاظت از سروگردن در مدل‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود. همچنین این بالش‌ها برای پیشگیری، کاهش و درمان درد‌های مختلفی مانند آرتروز و ... مؤثر هستند. با توجه به نوع شغل و فعالیت‌های روزانه، اغلب افراد به مشکلات جسمی از جمله گردن درد دچار می‌شوند. درد‌های خفیفی که در زمان انجام فعالیت‌های مختلف و همچنین استراحت موجب آزار و اذیت فرد می‌شود. در این صورت استفاده از یک بالش فوم دار مناسب و طبی می‌تواند تأثیر بسزایی بر کاهش درد‌های شما داشته باشد. همچنین از بالش طبی می‌توان به عنوان جایگزینی مناسب برای بالش‌های معمولی نیز استفاده نمود. این بالش از نوعی طراحی خاص برخوردار است که به واسطه استاندارد‌های خود می‌تواند به راحتی امکان قرار‌گیری قسمت‌های مورد استفاده بدن مثل سر، گردن، زانوها و ... را در زمان استفاده برای شما فراهم نماید. 

نکات مهم در تهیه بالش طبی

از آنجایی که در شبانه روز حدوداً یک سوم از اوقات خود را به خواب و استراحت اختصاص می‌دهید، استفاده مناسب از امکانات و تجهیزات موجود می‌تواند تأثیر بسزایی بر میزان آرامش روح، روان و جسم شما داشته باشد. یکی از موارد مهم در این خصوص آشنایی با انواع بالش طبی، کاربرد، ویژگی‌ها و مزایای آن‌ها است. داشتن اطلاعات کافی در این خصوص جهت تهیه و استفاده درست از انواع بالش می‌تواند تأثیر فراوانی در پیشگیری و از بین بردن درد در ناحیه گردن و ستون فقرات و سایر اعضای بدن شما داشته باشد. ما در ادامه مطلب شما را با موارد قابل توجهی که می‌تواند در تهیه مناسب و کاربردی یک بالش مؤثر باشد آشنا می‌کنیم.

 

 

نوع بالش

با توجه به وجود انواع مختلف بالش طبی و طراحی‌های متنوع آن‌ها، انتخاب یک نوع مناسب از نکات قابل توجه و اساسی است. بالش برای افراد بزرگسال، بالش‌های طبی برای جوانان، بالش‌های مورد استفاده در بارداری، بالش دور گردن، بالش‌های مورد استفاده در بین زانوها، بالش برای پشت کمر و نشیمنگاه از انواع مختلف بالش طبی هستند که امروزه بنا بر نوع نیاز و استفاده‌های مختلف، کاربرد‌های فراوانی دارد. در نتیجه با توجه به سطح نیاز خود نوع مناسبی از بالش‌های طبی را خریداری کنید. 

راحتی بالش

بالش طبی در کنار کاربرد‌های مؤثر برای پیشگیری و درمان بیماری‌های ستون فقرات، شرایط داشتن یک خواب راحت و آسان را نیز برای شما فراهم می‌کند. در نتیجه راحتی نیز از اهداف مهم خرید و تهیه یک بالش طبی است. لیکن توجه لازم به موارد اساسی مثل نوع فوم و روکش مورد استفاده و... در کنار سایر نکات مدنظر در تولید بالش از موارد قابل توجه به حساب می‌آید. 

سایز بالش 

بالش‌های طبی بیشتر در انواع سایز‌های کوچک، متوسط، بزرگ و خیلی بزرگ تولید می‌شود. در نتیجه پس از انتخاب نوع بالش، توجه به سایز مورد نظر برای استفاده بهینه نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. 

توجه به مدل خوابیدن

در زمان خرید بالش مورد نظر، به نوع خوابیدنتان توجه کنید؛ زیرا حفظ حرکات بدن شما توسط بالش مورد استفاده، تأثیر بسزایی در خواب و استراحت شما دارد. بیشتر افرادی که بر روی شکم و سینه می‌خوابند ترجیح می‌دهند از بالش‌های مسطح و نرم استفاده کنند. به دلیل این که بالش‌های ضخیم باعث بالا بردن سر می‌شوند و این شرایط موجب درد گردن خواهد شد. در مقابل کسانی که روی پهلو می‌خوابند از بالش طبی ترک ضخیم استفاده می‌کنند؛ چون بالا رفتن سر موجب هم‌ترازی با ستون فقرات می‌شود. 

فوم مورد استفاده در بالش

از انواع فوم‌های مورد استفاده در تولید بالش می‌توان به فوم‌های سرد، مموری فوم و فوم هوشمند اشاره کرد که در سفتی و یا نرم بودن بالش تأثیر زیادی دارند. 
نوع طراحی
همان‌طور که گفتیم بالش‌ها در طرح‌ها و سبک‌های مختلفی تولید می‌شوند. باید بدانید که اغلب بالش‌ها به شکل مسطح طراحی می‌شوند یا اینکه دارای دو لبه متفاوت هستند. به این صورت که یک قسمت دارای ارتفاع کمتر و لبه دیگر ارتفاع بیشتری دارد. بالش‌هایی با لبه‌های کم ارتفاع برای تخت خوابیدن و مدل‌های دارای ارتفاع بیشتر برای خواب بر روی پهلوها مورداستفاده قرار می‌گیرند. 

جنس روکش بالش

یکی از موضوعات مهم و قابل توجه در تهیه بالش نوع روکش مورد استفاده در آن است. به لحاظ تنوع در تولید بالش‌ها انواع مختلفی از الیاف طبیعی، الیاف مصنوعی، پارچه، پنبه، پلی استر، کتان و مخمل در تهیه و تولید روکش بالش طبی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ لذا داشتن ویژگی‌هایی مانند ضد حساسیت بودن، قابلیت شستشو و همچنین عدم ایجاد اختلال در گردش مناسب هوا در بالش‌ها از جمله نکات مهم و ضروری است که باید در زمان خرید بالش مد نظرتان به آن توجه داشته باشید. 

 
 

شستشوی بالش

 در نظر داشته باشید که اغلب بالش‌ها قابل شستشو هستند. پس در زمان انتخاب و خرید بالش طبی مورد نظرتان از فروشنده اطلاعات لازم را برای نظافت و شستشوی بهتر بالش دریافت کنید. 

قیمت بالش

در حال حاضر بالش‌های طبی با قیمت‌های مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند. به طور کلی قیمت بالش طبی بر اساس معیار‌های مختلفی تعیین می‌شود؛ کیفیت، نوع فوم مورد استفاده، نام برند، نوع روکش و... از جمله مواردی بوده که در تعیین قیمت بالش تأثیرگذار هستند. داشتن اطلاعات لازم و کافی در این خصوص و همچنین خرید از فروشگاه‌های معتبر نیز همواره در تهیه بالش‌های مناسب طبی مورد توجه و تاکید قرار می‌گیرد.

انواع بالش طبی

در ادامه به بررسی ساختار و ویژگی‌های انواع بالش طبی می‌پردازیم.

بالش مخصوص گردن

این بالش برای قرار گرفتن گردن در وضعیت صحیح و مناسب در زمان استفاده از میز کار یا نشستن روی صندلی کاربرد زیادی دارد. در واقع این بالش موجب جلوگیری از افتادگی و خم شدن گردن به سمت جلو می‌شود و به همین واسطه برای بهبود شرایط و انقباض عضلات گردن مفید است. البته لازم به ذکر است که استفاده از این بالش برای مدت زیاد توصیه نمی‌شود.

بالش برای آرتروز

توجه لازم به قرار گرفتن درست و مناسب گردن در زمان خواب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. وجود درد‌های مزمن در ناحیه سروگردن برای افرادی که دارای آرتروز هستند مشکلات فراوانی را ایجاد می‌کند.

در نتیجه استفاده از این بالش می‌تواند برای کاهش چنین درد‌هایی مؤثر باشد. با توجه به نوع طراحی، بالش طبی ترک در زمان خواب و استراحت از گردن محافظت می‌کند. ضمن اینکه استفاده از این بالش به مدت طولانی باعث ایجاد گوش درد نیز نمی‌شود.

بالش شیاردار

عرق کردن زیاد در خواب از موارد دیگری است که مورد توجه افراد زیادی قرار می‌گیرد. استفاده از این بالش در قرار گرفتن مناسب سرو گردن در حالت صحیح و همچنین در کاهش عرق کردن تأثیر بسزایی دارد.

بالش برای تنگی نفس

این بالش مناسب افرادی است که به علت بیماری نیازمند استفاده از دستگاه‌های تنفسی هستند. در واقع استفاده از این بالش علاوه بر اینکه شرایط تنفس مناسب در زمان خواب را فراهم می‌کند، درد ناحیه کمر را نیز کاهش می‌دهد.

بالش هوشمند

این بالش طبی خنک کننده از انعطاف زیادی برخوردار است؛ در واقع با توجه به تغییرات دمای محیط، حالت این بالش نیز تغییر می‌کند. این بالش در زیر زانو و یا گودی گردن برجسته می‌شود و قسمت‌های دیگر بالش فرو می‌رود تا از این طریق درد و همچنین فشار وارده به گردن شما کاهش یابد.

بالش زانو

در حال حاضر با توجه به مشکلات خانه نشینی، عدم استفاده مناسب از نور آفتاب و کمبود ویتامین دی، افراد با درد‌هایی در استخوان پا‌ها و نواحی زانو مواجه هستند. اگر شما نیز موقع خواب زانو درد دارید، می‌توانید به آسانی برای کم کردن درد خود از بالش‌های طبی مخصوص زانو استفاده کنید. قرار دادن این بالش در زیر زانو منجر به کاهش درد در زانوهای شما خواهد شد.

بالش مخصوص نشیمنگاه

این نوع بالش برای افرادی کاربرد بیشتری دارد که بنا بر نوع شغل خود، باید مدت زمان طولانی نشستن برای مدت طولانی دارند. در یک جا بنشینند. این موضوع ممکن است باعث جلوگیری از بروز بی‌حسی در قسمت باسن فرد شود. در نتیجه این بالش در کاهش درد گردن و کمر افرادی که امکان نشستن بر روی سطح‌های سفت را ندارند کاربرد زیادی داشته و برای چنین شرایطی گزینه مناسبی به حساب می‌آید.

بالش برای مادران شیرده

این بالش طبی در زمان شیر دادن مادر به نوزاد کاربرد دارد. نوع طراحی آن منجر به کم شدن فشار و درد در ناحیه کتف، گردن و بازوی مادر و همچنین سهولت در شیر دادن به نوزاد می‌شود.

بالش برای دوران بارداری

این بالش اغلب در ماه‌های آخر بارداری مادران مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ خصوصاً برای زمانی که مادران برای استراحت و خوابیدن به دلیل سنگینی شکم دچار مشکل هستند. مدل و نوع طراحی این بالش به صورتی است که در زیر شکم فرد باردار قرار می‌گیرد و باعث خواب راحت و بهتر او می‌شود. این بالش برای کم شدن درد در ناحیه پا‌ها و کمر در دوران بارداری نیز مناسب است.

بالش برای پشتی صندلی

در زمان نشستن طولانی مدت بر روی صندلی بهتر است از این بالش استفاده کنید تا از بروز مشکلات و درد‌های جسمی مرتبط جلوگیری شود. این بالش دارای روکش قابل شستشو است. همچنین به واسطه انعطاف بالا و مناسب، این بالش هنگام کار و فعالیت از تعرق زیاد جلوگیری می‌کند.

بالش نازک طبی

این بالش مناسب افرادی است که در زمان استراحت و خواب نیاز دارند تا پا‌هایشان بالاتر از سطح بدنشان قرار بگیرد. ضمن اینکه افراد دارای بیماری واریس نیز می‌توانند زمان خواب از این بالش استفاده کرده و به آسانی پای خود را بالاتر از سطح زمین قرار دهند.

 

 

خرید انواع بالش طبی:

بالش طبی به عنوان یکی از عوامل اصلی و تأثیرگذار بر سلامتی افراد در انواع و مدل‌های متنوعی طراحی و تولید می‌شود. در واقع مشکلات و درد‌های جسمی در نقاط مختلف بدن موجب بروز مشکل برای سایر اعضای جسم انسان می‌شود؛ به‌طوری‌که اگر سروگردن دچار مشکل شود، فشار‌های زیادی نیز به نواحی دیگر ستون فقرات وارد خواهد شد. پس بهتر است تا با استفاده از این بالش‌ها در جهت حفظ سلامتی و آرامش خودتان گام بردارید و همچنین از بروز مشکلات ذکر شده جلوگیری کنید.

با مراجعه به فروشگاه می‌توانید بر اساس نیاز و شرایط مد نظرتان، بالش‌های طبی باکیفیت را در انواع مدل‌ها و سبک‌ها خریداری کنید. محصولاتی که در فروشگاه موجود هستند اورجینال بوده و همراه با ضمانت اصالت کالا به فروش می‌رسند.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp